Çay Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkarılır?

15.09.2018
701

Özellikle kalabalık ailelerde, sürekli zaman geçirilen evlerde koltukların üzerine bazı içeceklerin dökülmesiyle lekelendiği görülmektedir. Bu oran pandemiyle birlikte evlerde daha çok vakit geçirdiğimiz için eskiye göre çok daha fazladır. Bu yazımızda koltuğa dökülen lekelerden çay lekesini nasıl çıkarabileceğimizden bahsedeceğiz.

Öncelikle, etkisi bilinmeyen kimyasallar doğrudan koltuğa uygulanmasını tavsiye etmiyoruz. Kumaşın yapısı bozulabilir ya da rengi eski görünüme girebilir. Firmamız olarak getirdiğiniz koltuk kumaşına göre zarar gelmeyecek türden birçok yıkama yöntemi ve ürün ile lekelerinizin kesin olarak çıkabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Eğer profesyonel bir yardım alma imkânınız yok ise, koltuğunuzdaki çay lekesini doğal yöntemler ile de çıkarabilirsiniz. El çabukluğu bu konuda büyük bir öneme sahiptir. Leke beklemediği sürece çabuk çıkma ihtimali de artacaktır. Dökülen çayın şekerli ya da şekersiz olması önemlidir. Şayet şeker var ise uygulamadan önce duru su ve bez yardımı ile bölge silinmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: